Jош једно наслеђе од старог режима, које је само у српској народној традицији задржано. Православна црква нема ништа против и овог обележавања „права жене“, али тај празник пада најчешће у време самог почетка Часног поста, дакле, онда када се православни хришћани, кроз пост и молитву, спремају за Свето причешће. 2013.године ће се прослава 8. Марта одржати пре почетка Часног поста тако да ће се избећи скрнављење Овог великог православног празника.
Тада ће разне организације и културна друштва, која у свом називу имају и предзнак СРПСКИ, моћи приредити славља која нису примерена православном календару, конкретно првој, чистој седмици Часног поста, а што би Срби требали посебно поштовати.Требало би се питати зашто се баш 8.марта слави Дан жена и шта управо тај празник значи. Одговор ћемо наћи у СТАРОМ ЗАВЕТУ.
Овај празник своје корене има у јеврејској историји и специфичан је по крававом догађају који се на тадашњи дан десио и сваке године се прославља као Дан жена. Пре него што кажемо нешто о Клари Цеткин, Рози Луксембург и осталим јеврејкама које су пионирке феминистичког покрета , вратимо се мало у далеку прошлост.
Персијска царица Јестира, која је била јеврејског порекла, својим сународницима је омогућила покољ 75.000 не-јевреја, после откривања јеврејске завере и убиства царског саветника Хамана, који је ту заверу открио. И дан данас, јевреји Хамана сматрају за једног од највећег непријатеља а сам празник прослављају једући месни колач '' Хаманове уши '', опијајући се и славећи тако и покољ и ритуално убиство Хамана.
Тај празник , носи назив '' ПУРИМ '', спада у покретне,
пролећне празнике а сећање на те догађаје, прославља се данас као 8 . март - Дан Жена.
Да ли уместо живота треба да славе смрт?
Одговор је НЕ ! То представља омаловажавање жене, деградацију живота и на најмонструознији начин, скривено афирмисање смрти, покоља и јеврејског '' преимућства ''.
Гоји (како нас они зову) морају да славе јеврејске празнике па макар и
не знали шта славе ! Славе Гоји тај
празник незнајући његову праву суштину. Само је битно да се слави а многи не знају и зашто.
Последња књига у Талмуду је управо '' Књига о Јестири '' која је
карактеристична по томе што ниједном речју не спомиње Бога, ваљда стога што
Бога никако нису могли спојити са покољем и зверствима која су у њој описана.
Па ипак, за јевреје, ова књига представља једну од најзначајнијих у Талмуду.
Тешко је данас објаснити и указати на праву суштину Дана жена а да при
том не будете окарактерисани као секташ ( уколико сте
мушкарац ), реакционарка ( уколико сте жена ) и шта све не....
И све то у пакету
феминизма, другим речима - уништавања жене као жене мајке и бића а по својој природи има одређену улогу и
достојанство, које јој се овим одузима.
Православка сам и славим Материце а "осми март" сваке године проведем у ширењу истине о трагичном покољу људи на тај дан.